Minecraft PE

  • slotLimitlendirilmemiş Slot
  • web panelWeb Kontrol Paneli
  • forumForum Üzerinden Destek
  • anında kurulumAnında Kurulum
20/ ay
'den başlayan fiyatlarla

Satın Al

* 3, 6 ve 12 aylık alımlarda indirim olmaktadır.

MCPE sunucunuza, bileşen olarak en ucuz fiyatlardan sahip olabilirsiniz. Daha iyi hosting ve daha iyi bir oyun deneyimi için en ideal seçim.MCPE Sunucu

MCPE sunucunuzu yapılandırmak için yardıma mı ihtiyacınız var?

İhtiyacınız olanlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz!

NukkitDestekleniyor

GoMintDestekleniyor

PocketMine MPDestekleniyor

LiteLoaderBDSDestekleniyor

MCPE Hakkında

Minecraft Java İle MCPE Arasındaki 5 Fark

Minecraft karşımıza iki şekilde gelir: Minecraft Java Sürümü ve Minecraft Bedrock Edition sürümü. Minecraft Pocket Edition, Bedrock Edition'ın eski adıydı. Minecraft'ın neden iki versiyonu var? Cevap basit.

Minecraft'ın iki ayrı versiyona sahip olmasının ana nedeni, onu tüm platformlardaki oyuncular için oynanabilir hale getirmektir. Bazı platformlar bir sürümü desteklerken, diğerini destekleyemez.

1- Yazılım Farkı
Minecraft Java Edition, adı üstünde Java ile kodlanmıştır. Minecraft Bedrock Edition, genel amaçlı bir programlama dili olan C++ ile kodlanmıştır ve Java'yı destekleyemeyen platformlarda çalışması için bu dil tercih edilmiştir.

2- Fiyat Farkı
Minecraft Java 27 dolar iken MCPE mobil fiyatı 7 dolardır. MCPE'nin pc için satılan versiyonunun fiyatı pahalı olsa da, mobil MCPE; bluestack vb. uygulamalar ile bilgisayarda oynanabilmektedir.

3- İzleyici Modu
İzleyici modu Minecraft Javada var iken MCPE'de yoktur. Ancak eklentiler ile yapılabilmektedir.

4- Redstone Çalışması Farkı
Minecraft Java Edition, redstone mühendisliği bakımından Pocket Edition'dan tartışmasız daha iyidir. Java versiyonundan mobile veya tam tersi geçiş yapan oyuncular, redstone mekanizmalarının çalışmasında büyük farklılıklar yaşayacaklardır. Blok davranışı, çiftlikler ve redstone devreleri farklı çalışır. Örneğin, Java Edition'da imkansız olan sandıkları piston ile itme özelliği, Pocket Edition'da yapılabilmektedir.

5- Çoklu Platform
Minecraft Java'ya sahip oyuncular için, yalnızca Java Edition'a sahip diğer kullanıcılarla oynamalarına izin verilir. Java Versiyonu, Windows, MacOS ve Linux kullanan oyuncular içindir. Minecraft Pocket Edition (Bedrock) için oyuncular, Bedrock Edition'ı da kullandıkları sürece konsolda, mobilde ve bilgisayarda başkalarıyla oynayabilirler. Bir bakıma, Minecraft Bedrock sürümü, bir PC'ye bağlı kalmak yerine geniş bir konsol yelpazesinde arkadaşlarıyla oynamak isteyen oyuncular için idealdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, istediğiniz eklentileri panel veya ftp üzerinden yükleyebilirsiniz (Vanilla sunucusu hariç).

MCPE sunucularında kişi sayısı limiti yoktur. Panel üzerinden istenilen sayıyı yapabilirsiniz. RAM ve CPU limiti bulunmaktadır. Yukarıdaki "Satın Al" butonuna tıkladıktan sonra istenilen özelliklerde sipariş verebilirsiniz.

Hayır, çekilmez.

En güncel sürüm kurulur.

Evet, yükseltebilirsiniz. Hangi RAM ve CPU'ya yükseltmek istediğinizi belirten bir destek talebi gönderirseniz, hesabınıza yüklenmesi gereken kredi miktarı için dönüş sağlanır.

Evet, bağlanabilir. Sadece basit bir işlem yapmanız gerekli. Burdan bakabilirsiniz.

Aylık ek 10 TL ile istenilen port yapılmaktadır. Sunucuyu satın alıp, belirtilen miktarı hesabınıza kredi olarak yükledikten sonra bize destek talebi göndermeniz yeterli.